Veselīgs uzturs – sabalansētība un individualitāte

Svarīgi nodrošināt sabalansētību, daudzveidību, mērenību un individualitāti!

Mūsdienās pie informācijas pārbagātības, šķiet, ka visi mēs zinām, kas ir veselīgs uzturs. Iznāk arvien jaunas diētas un veselīga uztura grāmatas, kurās iesaka kā saglabāt veselību, kā dzīvot veselīgi. Dažu brīdi informācija ir ļoti pretrunīga un pat nesavienojama ar cilvēka fizioloģiskiem un bioķīmiskiem procesiem. Tādēļ mums katram ir jāatceras, ka izlasītā un dzirdētā informācija ir ļoti jāfiltrē savās domās un jāpaņem tikai tas, kas atbilst mūsu pārliecībai, iespējām un zināšanām.

Veselīgs uzturs ir viens no instrumentiem, kas palīdz uzturēt veselību, novērst malnutrīciju (uzturvielu deficīts vai nepietiekamība), kā arī dažādas neinfekciju slimības. Tāpat ir pierādīts, ka pareizi izvēlēts un konkrētam cilvēkam piemērots uzturs kopā ar ārsta izvēlēto terapiju, palīdz ātrāk atveseļoties no ļoti daudzām slimībām. Arī Pasaules Veselības organizācija ziņo, ka neveselīga diēta un fizisko aktivitāšu trūkums ir galvenais veselības risks pasaulē, turpretī veselīgs uzturs ir labs instruments slimību profilaksē un atsevišķos gadījumos arī terapijā.

Nenoliedzami ēšana ir svarīga dienas sastāvdaļa, jo ar uzturu organismam tiek piegādātas dažādas uzturvielas, kas dod enerģiju, regulē vielmaiņas procesus un palīdz organismam funkcionēt. Enerģija cilvēkam ir vajadzīga gan muskuļu darbam, gan organisma temperatūras uzturēšanai, gan smadzeņu darbībai, gan katras organisma šūnas darbībai. Tieši tāpēc ikdienā ir svarīgi nodrošināt sabalansētību, daudzveidību, mērenību, individualitāti savā ēdienkartē atbilstoši katra cilvēka vajadzībām. To nosaka gan dzīvesveids, gan veselības stāvoklis, gan fizisko aktivitāšu līmenis, gan vecums, dzimums, sezonalitāte u.c. faktori.

Piesakieties pie mūsu uztura speciālistes, Evijas Keišas, pēc vērtīga padoma, lai uzlabotu savu labsajūtu!

28760557 vai info@labaprakse.lv

Uztura piramīda

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>