Semināru pieredze

Seminārs “Trauksme, klīniskās izpausmes, kompleksa ārstēšana un fizioterapijas īpatnības”

Semināru vadīja Dr. Tarasss Ivaščenko, kas ar humora pilniem piemēriem izglītoja atnākušos fizioterapeitus par to, kas ir trauksme, kāda ir šī stāvokļa attīstība, dažādie izpausmes veidi, trauksmes saistība ar bailēm un citām emocijām. Savukārt fizioterapeite Daina Šmite dalījās informācijā par pacientiem ar trauksmes simptomiem no fizioterapeita skatu punkta – par pacienta izmeklēšanas un novērtēšanas īpatnībām, kā arī par terapijas metodēm, ko būtu ieteicams pielietot šādu pacientu ārstēšanā. Metodes tika ne tikai demonstrētas, tās praktiski izmēģinājām arī viens uz otra. Semināra laikā katrs varēja iesaistīties diskusijās – uzdot pasniedzējiem sev interesējošus jautājumus, kā arī dalīties personīgajā pieredzē.

Praktiskais seminārs “Iegurņa josla – motorā kontrole, disfunkcija, korekcijas iespējas”.

Semināra laikā ļoti saprotamā, uzskatāmā un veiksmīgi strukturētā veidā tika atkārtota iegurņa anatomija un biomehānika. Tika pārrunātas svarīgākās lietas par iegurņa mobilitāti un stabilitāti, un muskuļu sistēmām, kas to nodrošina. Seminārā gan teorētiski, gan praktiski tika demonstrēta iegurņa joslas funkcionālā izvērtēšana, ietverot dažādus testus, iespējamās iegurņa joslas disfunkcijas (mobilitātes un stabilitātes traucējumi) un to korekcijas iespējas. Semināra laikā dota lieliska iespēja pašiem dalībniekiem praktiski izmēģināt demonstrētos testus un terapeitiskos pasākumus, piedalīties diskusijā un dalīties ar savu pieredzi.

TENS un EMS izmantošanas iespējas fizioterapeita praksē

Seminārā bija iespēja uzzināt par TENS un EMS metožu būtību, fizioloģisko ietekmi, metožu pierādīto efektivitāti, indikācijām un kontrindikācijām, kā arī iespējamajām kombinācijām ar citām fizioterapijas metodēm. Bija dota iespēja praktiski darboties ar TENS un EMS aparātiem – apgūt aparāta darbību un izmēģināt dažādo TENS veidu darbību un izjūtas terapijas laikā „uz savas ādas”. Semināra dalībnieki salīdzināja strāvas sajūtu atšķirību atkarībā no TENS/FES aparāta ražotāja un cenas. Šķiet teiciens “skopais maksā divreiz” arī šoreiz bij savā vietā.