Pētījums par temporomandibulārās locītavas (TML) disfunkciju fizioterapeita skatījumā: vairāku gadījumu analīze

Pētījumā tika aprakstīti divi analizējami fenomeni: funkcionālie ierobežojumi pacientiem ar TML disfunkciju un fizioterapijas mērķi, metodika un rezultāti starpdisciplināras ārstēšanas ietvaros pacientiem ar TML disfunkciju. pacientu ar TML disfunkciju funkcionālo ierobežojumu un fizioterapijas mērķiem, metodiku un rezultātiem starpdisciplināras ārstēšanas ietvaros. Tika analizēti dati par deviņiem pacientiem vecumā no 13 līdz 73 gadiem.

Pētījuma rezultāti atspoguļoja, ka pacientu ar TML disfunkciju raksturo sūdzības par sāpēm, žokļa kustību ierobežojumu un ikdienas aktivitāšu (ēšanas, runāšanas) traucējumi, kā arī objektīvi kustību apjoma un kvalitātes ierobežojumi TML, kas saistīti ar artikulāru bojājumu vai miofasciālu disfunkciju košanas un mugurkaula kakla daļas muskuļos. Savukārt fizioterapijas procesu un rezultātus pacientiem ar TML disfunkciju raksturo norādes, ka kompleksa fizioterapija, kas vērsta gan uz simptomu mazināšanu un funkciju atjaunošanu TML, gan uz mugurkaula kakla daļas un lāpstiņas motorās kontroles uzlabošanu, kā arī ietver vispārējās relaksācijas metodes, kombinācijā ar ortodonta ārstēšanu var mazināt sūdzības un atjaunot funkcionālās spējas pacientiem ar TML. Sūdzību samazināšanos un TML kustību apjoma un kvalitātes objektīvajiem mērījumu uzlabošanos novēroja jau agrīni, bet ārstēšanas beigās tas bija pilnībā izzudušas visos gadījumos, izņemot vienu gadījumu.

Pētījuma autori: Madara Umleja, doc.Daina Šmite

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>